multipranie.pl

Przeglądasz: Strona główna » Blog

OFERTA

Świadczymy usługi prania i czyszczenia dywanów, tapicerki, kanap i innych powierzchni. Oferta adresowana do osób prywatnych i firm z Łodzi i okolic.

Jak często czyścić tapicerkę? 2019-08-31 11:57:57

Tapicerowana sofa w salonie, podobnie jak siedzenia w samochodzie od czasu do czasu wymagają odświeżenia. Plamy, kurz, roztocza oraz inne zanieczyszczenia na tkaninie obiciowej wyglądają nieestetycznie, a do tego mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie nie tylko alergików.

czyszczenie tapicerki kanapyJak często powinniśmy czyścić salonową kanapę? Kiedy warto wyprać tapicerkę samochodową? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Utrzymanie tapicerki meblowej w czystości do najłatwiejszych nie należy. Zwłaszcza gdy w domu mieszkają dzieci i/lub czworonogi. Maluchy bardzo często zostawiają na kanapie ślady po czekoladzie i innych słodkościach, a wszechobecna w domu sierść psów i kotów zalega również w szczelinach tapicerowanych mebli.

Gdy zwykłe odkurzanie nie wystarcza, warto poddać tapicerkę meblową profesjonalnemu czyszczeniu. Dzięki niemu nie tylko poprawimy wygląd mebli, ale także pozbędziemy się szkodliwych bakterii, grzybów i alergenów zalegających w głębszych warstwach materiału obiciowego.

 

Jeśli meble wypoczynkowe w salonie są na co dzień mocno eksploatowane, warto wykonywać pranie tapicerki co najmniej raz na kwartał. W sytuacji, gdy mieszkamy sami i sporadycznie urządzamy „kanapowe” przyjęcia dla znajomych, czyszczenie tapicerki możemy przeprowadzać rzadziej.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy trzeba bezzwłocznie wyczyścić powierzchnię kanapy, fotela lub tapicerowanego krzesła. Plamy po winie, tłustym sosie czy soku owocowym należy usunąć jak najszybciej. Warto wówczas sięgnąć po wilgotną szmatkę, odrobinę płynu do naczyń oraz ręcznik papierowy, który wchłonie nadmiar cieczy.

Niekiedy miejsce z którego usunięto plamę domowymi sposobami, nawet po całkowitym wyschnięciu, ma nieco inny odcień niż reszta tapicerki. Ładny, jednolity kolor materiału możemy przywrócić dzięki dogłębnemu wypraniu całej powierzchni mebla. W tym celu zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy dysponującej wysokociśnieniowym sprzętem i specjalnymi środkami piorącymi przeznaczonymi do pielęgnacji delikatnych materiałów obiciowych.

Firma Multipranie zajmuje się praniem: kanap, foteli, krzeseł tapicerowanych, puf, kozetek, szezlongów, podnóżków, zagłówków, wałków meblowych, materacy itd. Metodę prania oraz rodzaj preparatów dobiera się indywidualnie.

 

Pranie tapicerki samochodowej

 

Często zapominamy, że tapicerka samochodowa, podobnie jak ta meblowa, wymaga regularnego czyszczenia. Możemy raz w tygodniu odkurzyć wnętrze samochodu, jednak przynajmniej raz na pół roku warto dokładnie wyczyścić wszystkie elementy tapicerowane przy użyciu myjki ciśnieniowej.

W ofercie firmy Multipranie znaleźć można profesjonalne czyszczenie foteli samochodowych, zagłówków, podsufitki, bagażnika i wykładziny podłogowej. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu usuniemy nawet największy brud – bez ryzyka powstania zacieków i odbarwień.

Warto pamiętać, że regularne czyszczenie tapicerki meblowej oraz samochodowej pozwoli zachować piękny wygląd materiału przez długi czas.

« Powrót do spisu aktualności


  • żaluzje, żaluzje drewniane, żaluzje panelowe
  • rolety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe
  • panel track, rolety rzymskie
  • profesjonalny montaż, niskie ceny

MULTIPRANIE Łódź
lodz@multipranie.pl
tel. 736 859 491
design by ARTEVIA