multipranie.pl

Przeglądasz: Strona główna » Blog

OFERTA

Świadczymy usługi prania i czyszczenia dywanów, tapicerki, kanap i innych powierzchni. Oferta adresowana do osób prywatnych i firm z Łodzi i okolic.

"Awaryjne" sposoby na czyszczenie dywanów 2018-12-20 10:59:07

Zdarza się, zwłaszcza w okresie świątecznym podczas biesiadowania w rodzinnym gronie, że na dywan wyleje się ze stojącego na stole talerza np. zupa lub z kieliszka - czerwone wino. Podpowiadamy jak w takich sytuacjach poradzić sobie z powstałą plamą, zanim - już po świętach - dywanem będą mogli zająć się profesjonaliści.

czekolada na dywanieW czasie Wigilii spędzanej w dużym gronie, o "wypadek" nie jest trudno, a na dywanie mogą pojawić się plamy wyjątkowo trudne do usunięcia. Warto jednak zastosować poniższe sposoby, które pozwolą na usunięcie zabrudzenia w stopniu, który ułatwi później doczyszczenie powierzchni przez profesjonalną firmę - taką, jak Multipranie.

Czerwone wino

Plamy z czerwonego wina należą do jednych z najtrudniejszych do usunięcia. Ale spokojnie! Wystarczy szybka reakcja i kilka "sztuczek", by zapobiec nadmiernemu wchłonięciu się tego trunku.

  • na mokrej powierzchni należy położyć papierowy ręcznik, który wchłonie wilgoć (dzięki temu plama nie dostanie się wgłąb dywanu, a dodatkowo - nie uszkodzi jego większej powierzchni)
  • po usunięciu wilgoci, zabrudzone miejsce należy delikatnie przetrzeć ściereczką, wcześniej zamoczoną w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej
  • nie należy zbyt mocno pocierać dywanu - "szorowanie" może przynieść odwrotny od zamierzonego skutek i sprawić, że plama wniknie w dywan
Olej

Śledzie w oleju królują na wielu polskich stołach. Niestety kontakt tej potrawy z dywanem, to duży problem. Można jednak zmniejszyć widoczność plamy wykorzystując jedną z dwóch metod:
  • płyn do mycia naczyń - należy lekko rozcieńczyć go z wodą, a następnie ostrożnie polać nim powstałe zabrudzenie. Podobnie jak w przypadku usuwania plam po czerwonym winie, nie należy zbyt mocno pocierać dywanu, a jedynie lekko przetrzeć go ww. roztworem
  • biały ocet - nasączoną nim gąbkę należy przyłożyć do plamy i powtórzyć ten proces kilkukrotnie. Również nie należy zbyt intensywnie dociskać gąbki do zabrudzonej powierzchni.
Czekolada

Najmłodi biesiadnicy mogą przypadkowo upuścić czekoladę na dywan, a próbując ją podnieść, przypadkowo wgnieść ją we włókna. W tej sytuacji należy subtelnie wypersfadować Maluchowi samodzielne porządki i delikatnie zebrać czekoladę (np. przy użyciu papierowego ręcznika), a następnie wywabić plamę mieszanką wody i octu (3 łyżki stołowe octu należy rozmieszać w szklance wody).

Choć powyższe sposoby zdają egzamin w sytuacjach "awaryjnych", to w przypadku powstania w okresie świąt problematycznych plan na dywanie, dobrze jest skontaktować się z naszą firmą już po Bożym Narodzeniu. Dzięki profesjonalnym środkom i urządzeniom, usuniemy resztki zabrudzeń, przywracając dywan do pierwotnego stanu.

 

« Powrót do spisu aktualności


  • żaluzje, żaluzje drewniane, żaluzje panelowe
  • rolety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe
  • panel track, rolety rzymskie
  • profesjonalny montaż, niskie ceny

MULTIPRANIE Łódź
lodz@multipranie.pl
tel. 736 859 491
design by ARTEVIA