multipranie.pl

Przeglądasz: Strona główna » Blog

OFERTA

Świadczymy usługi prania i czyszczenia dywanów, tapicerki, kanap i innych powierzchni. Oferta adresowana do osób prywatnych i firm z Łodzi i okolic.

Pielęgnacja dywanów w hotelach i centrach SPA 2018-10-31 16:21:01

Dywany i wykładziny dywanowe to coraz częściej spotykane rozwiązanie aranżacyjne w obiektach użyteczności publicznej. Miękka okładzina na podłodze nie tylko doskonale wygląda, ale także jest funkcjonalna, a nierzadko świadczy również o prestiżu danego miejsca. Nic więc dziwnego, że eleganckie wykładziny znajdują zastosowanie w hotelach, restauracjach, siedzibach firm oraz ekskluzywnych butikach.

Co więcej, przyjemne w dotyku dywany i wykładziny można spotkać również w centrach SPA oraz salonach kosmetycznych – zwłaszcza w holach recepcyjnych i poczekalniach. Nienagannej jakości okładzina dywanowa doskonale się prezentuje i służy przez wiele lat.

 

Estetyczna wykładzina w obiektach użyteczności publicznej

Wybór wykładziny do hotelu, sali bankietowej czy strefy SPA nie jest łatwy. Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • materiał, z którego wykonano wykładzinę - powinien być wytrzymały i odporny na ścieranie
 • strukturę wykładziny, w tym gęstość i długość runa - we wnętrzach użyteczności publicznej zaleca się stosowanie okładzin o krótszym włosiu
 • estetykę – elegancka, dobrej jakości wykładzina będzie ciekawym dopełnieniem aranżacji wnętrza
 • łatwość utrzymania w czystości – dla przykładu: pielęgnacja gładkich wykładzin o krótkim runie jest łatwiejsza niż czyszczenie dywanu typu „shaggy” (warto mieć na uwadze, że wykładziny w ciągach komunikacyjnych są szczególnie narażone na zabrudzenia)

Aby jak najdłużej zachować nieskazitelny wygląd dywanu lub wykładziny, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

 • systematycznie odkurzać dywan lub wykładzinę – dotyczy to zarówno dywanów wełnianych, jak i tych wykonanych z syntetycznych materiałów
 • na bieżąco usuwać powstałe zabrudzenia i plamy – pamiętajmy, żeby nie trzeć zabrudzenia, tylko delikatnie je „zbierać” wilgotną ściereczką
 • nie dopuścić do przemoczenia tkaniny – dzięki temu unikniemy ryzyka zniekształcenia runa, odbarwienia materiału itd.
 • ostrożnie dobierać środki czyszczące – warto najpierw wypróbować dany środek chemiczny w mało widocznym miejscu
 • korzystać z usług firmy zajmującej się profesjonalnym czyszczeniem dywanów 

Pranie u profesjonalistów

Zlecając czyszczenie wykładziny dywanowej specjalistycznej firmie mamy pewność, że usługa zostanie wykonana sprawnie i rzetelnie. Jest to również oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na dobór odpowiednich środków piorących oraz suszenie dywanu. W takich miejscach jak hotel czy restauracja czystość okładziny dywanowej to element konieczny. Żadna plama nie ujdzie uwadze odwiedzających.

Multipranie od lat świadczy usługi czyszczenia dywanów, wykładzin oraz mebli tapicerowanych. Firma korzysta wyłącznie ze sprawdzonych urządzeń i środków czystości. Stosuje różne metody czyszczenia, dostosowane do typu materiału, długości runa oraz rodzaju zabrudzenia. 

 

Szczegóły oferty znaleźć można na stronie http://www.multipranie.pl/. Zapraszamy!

« Powrót do spisu aktualności


 • żaluzje, żaluzje drewniane, żaluzje panelowe
 • rolety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe
 • panel track, rolety rzymskie
 • profesjonalny montaż, niskie ceny

MULTIPRANIE Łódź
lodz@multipranie.pl
tel. 736 859 491
design by ARTEVIA