multipranie.pl

Przeglądasz: Strona główna » Blog

OFERTA

Świadczymy usługi prania i czyszczenia dywanów, tapicerki, kanap i innych powierzchni. Oferta adresowana do osób prywatnych i firm z Łodzi i okolic.

Domowe zwierzaki a czyszczenie dywanów i kanap 2018-07-31 08:20:11

Każdy posiadacz domowego zwierzęcia wie, że utrzymanie czystości w domu, zwłaszcza w przypadku dywanu, wykładziny czy tapicerki meblowej nie jest rzeczą łatwą. Łatwo za to o plamę, i to w najmniej oczekiwanym momencie.

Problem załatwiania potrzeb fizjologicznych w domu dotyczy przede wszystkim młodych zwierząt, które dopiero uczą się prawidłowych nawyków higienicznych. Niemniej każdy zwierzak może „dać plamę”, czy to z powodów zdrowotnych, czy zaawansowanego wieku. 


Co zrobić, gdy nasz pupil zabrudzi dywan?

Mokrą plamę z moczu należy przemyć letnią wodą z dodatkiem płynu do naczyń lub innego delikatnego detergentu. Aby zneutralizować nieprzyjemny zapach, można posypać miejsce po plamie sodą. Trzeba jednak pamiętać, że czworonogi zazwyczaj nie załatwiają się na środku dywanu, lecz w odosobnionym miejscu, w kącie pokoju, pod schodami itp. W związku z tym, zwykle upływa sporo czasu zanim domownicy się zorientują, że coś jest nie tak. Gdy mocz przedostanie się do dolnej struktury dywanu, jego usunięcie domowymi sposobami będzie niemożliwe. 


Sierść, wszędzie sierść

To kolejny problem szczęśliwych posiadaczy kotów i psów, który doskwiera przede wszystkim wiosną i jesienią, gdy zwierzęta linieją. Nawet regularne wyczesywanie zwierzaka nie sprawi, że całkowicie przestanie on gubić sierść. W utrzymaniu dywanu w czystości pomoże regularne odkurzanie. Za pomocą specjalnej turboszczotki możliwe jest usunięcie większości sypkich zabrudzeń.

Tapicerka meblowa 

Większość naszych czworonogów to typowi „kanapowcy”. Ma to jednak swoje konsekwencje: plamy, przetarcia tkaniny, odgniecenia, które nie wyglądają estetycznie. Do tego dochodzi nieprzyjemny zapach – zwłaszcza w czasie deszczowych dni po spacerze z psem lub po kąpieli zwierzaka, kiedy sierść jest jeszcze wilgotna.

Trzeba pamiętać, że zbyt częste usuwanie plam z dywanu lub tapicerki meblowej domowymi sposobami może uszkodzić strukturę tkaniny. Piorąc tekstylia na własną rękę musimy liczyć się z ryzykiem przemoczenia materiału lub pojawienia się nieestetycznych zacieków. Warto zatem skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która od lat zajmuje się dogłębnym czyszczeniem dywanów, wykładzin i mebli tapicerowanych, przy użyciu najnowocześniejszych metod prania oraz skutecznych środków chemicznych.

 

Posiadacze czworonogów najczęściej skarżą się na:

  • żółte, trudne do usunięcia plamy na dywanie
  • nieprzyjemny zapach unoszący się w całym domu
  • zalegającą w wykładzinie sierść, którą z czasem trudno usunąć przy użyciu zwykłego odkurzacza
  • zabrudzenia tapicerki meblowej, zwłaszcza siedziska kanapy, fotela oraz podłokietników

Firma Multipranie ma sprawdzone sposoby na utrzymanie tekstyliów domowych w nieskazitelnej czystości. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty, zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy serdecznie na http://www.multipranie.pl/oferta

« Powrót do spisu aktualności


  • żaluzje, żaluzje drewniane, żaluzje panelowe
  • rolety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe
  • panel track, rolety rzymskie
  • profesjonalny montaż, niskie ceny

MULTIPRANIE Łódź
lodz@multipranie.pl
tel. 736 859 491
design by ARTEVIA