multipranie.pl

Przeglądasz: Strona główna » Blog

OFERTA

Świadczymy usługi prania i czyszczenia dywanów, tapicerki, kanap i innych powierzchni. Oferta adresowana do osób prywatnych i firm z Łodzi i okolic.

Pranie i czyszczenie wykładzin hotelowych 2018-02-28 09:50:09

Pachnąco, cicho i przytulnie – wykładziny hotelowe nie są jedynie elementem aranżacji wnętrz, ale pełnią kilka zasadniczych funkcji.

wykładzina w pokoju hotelowymPo pierwsze, wyciszają dźwięk kroków, jadącego korytarzem wózka lub walizki na kółkach. Po drugie, wykładziny dywanowe w holu i pokojach hotelowych dają poczucie komfortu (rzecz jasna tylko wtedy, gdy są zadbane i czyste). Po trzecie, dobrej jakości wykładzina lub dywan w hotelu, restauracji czy centrum SPA podnosi prestiż miejsca.

Zdaniem specjalistów od marketingu hotelowego, piękna wykładzina dywanowa wciąż jest traktowana jako dobro luksusowe. 

 
Wykładzina wykładzinie nierówna 

Wyróżnia się kilka rodzajów wykładzin hotelowych. Na rynku dostępne są m.in.:

 

 • wykładziny polipropylenowe – stosunkowo tanie, ale niezbyt wytrzymałe; dość szybko ulegają uszkodzeniom
 • wykładziny poliamidowe – poliamid to włókno bardziej odporne na ścieranie; produkty tego typu mogą mieć bardzo intensywny kolor; nie udeptują się tak szybko jak wykładziny polipropylenowe
 • wykładziny wełniane – włókno wełniane jest znacznie trwalsze od włókna syntetycznego; są to wykładziny droższe, ale przy odpowiedniej pielęgnacji dają gwarancję wieloletniego użytkowania.

 

Wbrew pozorom na rynku da się znaleźć dobrej jakości wykładzinę z włókna syntetycznego. Trzeba dobrze szukać i wziąć pod uwagę dodatkowe parametry produktu, takie jak gramatura i gęstość. Im bardziej eksploatowane miejsce (np. korytarz, sala konferencyjna, restauracja, lobby), tym wyższa powinna być gramatura wykładziny.

Trudna sztuka pielęgnacji

Plama na wykładzinie w holu, kurz zalegający na dywanie pod hotelowym łóżkiem czy odbarwienie włókna powstałe wskutek styczności z silnym detergentem - nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Być może obsługa hotelowa już dawno „opatrzyła” się z plamą pod kwietnikiem i przestała ją zauważać. Niestety istnieje spore ryzyko, że goście hotelowi nie będą  aż tak pobłażliwi. Nawet najlepszej jakości wykładzina hotelowa nie spełni swego zadania, jeśli nie będziemy o nią odpowiednio dbać. 

 

Aby utrzymać wykładzinę w czystości należy systematycznie przeprowadzać takie zabiegi pielęgnacyjne jak:

 

 • odkurzanie
 • usuwanie plam
 • czyszczenie dogłębne

 

Wykładziny i dywany hotelowe wymagają regularnego odkurzania (w ciągach komunikacyjnych nawet kilka razy w ciągu dnia). Dzięki temu suche zanieczyszczenia są na bieżąco usuwane, a szczotka odkurzacza skutecznie rozczesuje udeptane runo. 

Usuwanie plam oraz dogłębne czyszczenie wykładziny hotelowej warto zlecić profesjonalnej firmie. Unikniemy wówczas niemiłej niespodzianki w postaci odbarwienia włókien, roztarcia plamy zamiast jej usunięcia, lub całkowitego przemoczenia wykładziny. Specjalistyczny sprzęt i sprawdzone środki piorące przywrócą wykładzinie ładny, świeży wygląd. Co więcej, doświadczeni specjaliści posiadają niezbędną wiedzę na temat efektywnych i bezpiecznych metod czyszczenia wykładzin oraz dywanów.

 

Firma Multipranie stosuje m.in.:

 

 • dogłębne czyszczenie ekstrakcyjne
 • szamponowanie
 • czyszczenie z użyciem suchych wiórków
 • metodę suchej piany
 • bonnetowanie

 

Jeśli szukają Państwo doświadczonej firmy, która przywróci piękny wygląd wykładzinom w hotelu czy biurze, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

« Powrót do spisu aktualności


 • żaluzje, żaluzje drewniane, żaluzje panelowe
 • rolety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe
 • panel track, rolety rzymskie
 • profesjonalny montaż, niskie ceny

MULTIPRANIE Łódź
ul. Przędzalniana 93, Łódź
lodz@multipranie.pl
tel. 884 297 878
design by ARTEVIA